Giriş yaparak siteyi daha kapsamlı kullanabilirsiniz. Buradan üye olabilirsiniz.

Luxe Optik Lens Sağlık ve Medikal Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.

22 Şubat 2023 Çarşamba 19:16   Moda   Bakırköy   852 Ziyaret Referans: 552

Fiyat: ₺100


Renkli Lensler

Labella Lens fazlasıyla yaygın olarak kullanılan herhangi bir gözleme bozukluğu meydana geldiği zaman en önemli önerilen ürünlerden biridir. Özellikle korneada ya da göz küresinde herhangi bir problem yaşayan kişiler renkli lens kullanmaktadır. Aynı zamanda bu lensler gözdeki rengi de bir süreliğine değiştirebilmektedir. Labella Lens, bazı durumlarda kozmetik amacıyla, bazı durumlarda sağlık amacıyla kullanılmaktadır. Yumuşak dokusu sayesinde Gözde hiçbir şekilde problem yaşatmamaktadır. Hızlı Lens Siparişi için bize ulaşabilirsiniz.


Kişiler bu lensleri kullandığı takdirde asla gözlüğe ihtiyaç duymamaktadır. Luxe Optik Lens Sağlık ve Medikal Hizmetleri olarak, bünyemizde bu lenslerin birçok çeşidi ve içeriği bulmaktadır. Gaz geçirmesi sayesinde havayı içine aldığı için nefes alma gibi durumlara yol açmaktadır. Birden fazla alternatifi mevcut olduğu için de herkes tarafından tercih edilmektedir. Bu lensler göz doktoru tarafından gerekli görüldüğü takdirde verilmektedir. Güzellik için bile takılsa muhakkak doktora başvurulması gereken olaylardır. Çünkü her gözün çapı ve derecesi farklıdır. Bu sebepten dolayı lensin türü de değişmektedir.

RenkliLensler Neden Kullanılmaktadır?

Bulensler kişide eğer miyop hipermetrop astigmat presbiyopi ve anizometropi gibihastalıklar mevcutsa kullanılmaktadır. Bunların yanında kozmetik ya da tedaviamaçlı kullanılmaktadır. Miyop olduğu zaman renkli lensler miyop kusurundazamanla düzelme sağlayabilmektedir. Hipermetropta ise gelecek açının kırmagücünü daha az miktarda yapmaktadır.

Presbiyopi genellikleyaşlılarda bulunan ve görme bozukluğu yaşayan kişiler için renkli lens ihtiyacıolmaktadır. Böylece gitgide düzelme sallanabilmektedir. Her şekilde lenslermuhakkak bir hekim gözetimi şeklinde takılmalıdır. Bu lensler yakını uzağa daharahat görme ihtimali sağlayacaktır.

RenkliLenslerin Avantajları Nelerdir?

Butür lens grupları görme bozukluklarda iyileştirme sürecini hızlandırmaktadır.Gözlük lazer gibi işlemlere maruz kalmadan tedavi sürecini oluşturmaktadır. Netgörmeme yakını görememe uzağı görememe ileri yaşta oluşabilecek göz kusurlarınamuhakkak renkli lens önerilmektedir. Son yıllarda olunan gözameliyatlarından sonra da renkli lensler önerilmektedir.

Böylecehasta operasyon geçirdikten sonra duyabileceği acılar ve ağrılar minimum düzeyeinmektedir. Kornea üzerindeki çizik oluşumunu da engellemektedir. Kozmetikamaçlı kullanılan lensler ise güzel ve hoş görüntüler elde edilmesinisağlamaktadır. İstediği renklerde kendine uygun göz rengini seçebilmektedir.Estetik bir görüntü kazandırmaktadır.

RenkliLensler Nasıl Kullanılmaktadır?

Butür lensler oldukça ince ve hassas oldukları için takıp çıkarılırkenhassaslığın ön planda tutulması gerekmektedir. Herhangi bir durumdan dolayımikrop kapmaması için özel sıvılarda saklanması gerekir. Lenslerin arka ya daön düzeylerinde oluşacak olan yerleri önemli detaylar içermektedir. Bu lenslergenel anlamda işaret parmaklarının ucu ile alınarak göz kısmınayerleştirilmektedir. Muhakkak yukarı gelecek şekilde kenarları takılmalıdır.Aynı şekilde lensler çıkarılırken 2 parmak ile gözün açılması ve işaret parmağıile kenardan çıkarılması gerekir.

Lensinzarar görmemesi için tırnakların kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Bununen büyük nedeni tırnakların korneayı çizebilecek bir biçimde olmasıdır.Bakımları ise kutusunda bulunan sıvılar sayesinde yapılmaktadır. Burada bulunansolüsyonlar lenslerin ön ve arka tarafını temizlemektedir. Sende herhangi birtozun meydana gelmemesi için iki yüzeyinde hafif bir şekilde ovulması gerekir.

RenkliLens Fiyatları Nasıl Olmaktadır?

Önceliklerenkli lensler numaralı renkli lens ve numarasız renkli lens olarak ikigruba ayılmaktadır. Doktor göz muayenesi sırasında kişinin lens takmaya uygunolup olmadığına karar vermektedir. Ve bu süreçte lenslerin takılabilmesi içinölçüler alınmaktadır. Lens ölçümlerinde gözün kurumaması için gerekli önlemlermuhakkak alınmalıdır. Kişi de alerjik durumun olmamasına özen gösterilmelidir.

Lensfiyatlarınumaraların büyüklüklerine göre değişiyor. Aynı zamanda kaliteli renkli lenslerdiğer lenslere göre daha pahalı olmaktadır. Kişi bu durumları göz önündebulundurarak lensler almalıdır. Genellikle görme problemi yaşayan herkesnumaralı renkli lens tercih eder. Hem estetik bir görüntüsü sağlar hem desağlık açısından idealdir.

Ek Detaylar

Kullanım Durumu
Sıfır